אירועים | כתובת ושעות | הדרכות | צור קשר | יש לכם שאלה? צרו איתי קשר – 054-5564720

למה לחתל בבד?

לא פעם שואלים אותי למה בעצם לחתל בבד ולמה אני מעדיפה לעבוד קשה יותר? התשובה היא שזה לא באמת קשה כמו שזה נשמע וזה מסתכם בכמה דקות “עבודה” ביום ו 2 מכונות כביסה בשבוע ובכלל, לשימוש בחיתולי בד יש מס’ יתרונות:

אקולוגי:
היתרון האקולוגי בחיתולי בד הוא משמעותי ויחד עם זאת לפעמים הוא קצת נסתר מהעין כי את החיתולים החד פעמיים המשומשים קוברים עמוק באדמה, והרבה מהם.
תינוק ממוצע ייצר מגיל לידה ועד גמילה טון (!!!) של זבל שעל פי הערכות יקח לו מעל 500 שנה להתכלות, אם בכלל.
עכשיו תכפילו טון בכמות התינוקות שנולדו ב 30 שנים האחרונות שבהן קיימים החיתולים החד פעמיים ותבינו כמה טונות של זבל הצלחנו לייצר.
בנוסף, תהליך הייצור של החיתולים החד פעמיים משתמשים בפי 2.3 יותר מים מאשר בייצור ובשימוש של חיתולי בד כולל המים והחשמל של מכונות הכביסה ושטיפת המוצקים.
לצורך ההמחשה, כאשר מייצרים חיתולים חד פעמיים עבור תינוק אחד בודד בכל שנה משתמשים ב כ 136 ק”ג עץ, 30 ליטר נפט ותשעה ליטר כלור שלא רק שהם מזיקים לסביבה הם גם מזיקים לבריאות של התינוק שלנו.

כלכלי:
מחתלים בבד חוסכים כסף, איך? החישוב הוא פשוט:
ביממה אחת נשתמש ב 6 חיתולים (לפחות) כאשר עלות ממוצעת של חיתול חד פעמי היא שקל אחד, כלומר שישה שקלים ליום.
גיל הגמילה ההמוצע בישראל הוא 2.5 שזה 912 ימי החתלה.
נכפיל 912 ימי החתלה ב 6 שקלים ליום = 5472 ש”ח שנוציא על חיתולים חד פעמיים מגיל לידה ועד גמילה.
כדי לחתל בבד צריך 24-30 חיתולים בלבד וניתן להרכיב ערכת החתלה מושלמת בסכום שנע בין 2000-3000 ש”ח, חיסכון ממוצע של 2800 ש”ח כבר בילד הראשון
את החיתולים האלו נוכל להעביר גם לילד הבא ואז החיסכון שלנו יעמוד על סכום של מעל ל 8000 ש”ח.

בריאותי:
חיתולי הבד עשויים מבדים נושמים ונעימים ולא מכילים כימיקלים וחומרים רעילים הבאים במגע עם העור הרגיש והעדין של התינוק שלנו 24 שעות ביממה למשך כל תקופת ההחתלה שלעיתים נמשכת שנתיים וחצי ואפילו שלוש שנים.
בעקות כך, חיתולי בד אינם גורמים לתפרחות חיתולים ורק לעיתים נדירות נתקל באדמומיות (בגלל יציאות חומציות בתקופת השיניים לדוגמא) ולכן אין צורך להשתמש במשחות החתלה שונות בזמן השימוש בחיתולי בד
*במידה ויש צורך להשתמש במשה החתלה ישנן סוגי משחות המתאימות לשימוש בחיתולי בד – התייעצו איתנו

גמילה מוקדמת:
בניגוד לחיתולים החד פעמיים, אנחנו שולטים בתחושת היובש או הרטיבות בחיתולים.
לרוב נבחר בתחושת יובש ונעניק לקטנטנים שלנו תחושה נעימה אך לקראת שלב הגמילה נוכל לבחור, על ידי סידור הרפידות בתוך החיתול, לאפשר לנגמל שבדרך להרגיש רטיבות ועל ידי כך להקנות לו מודעות לצרכים מה שיעזור לנו מאוד בשלב הגמילה.

ולסיום, הרי ברור שחיתולי בד הפיתרון יפה ביותר שקיים.

דילוג לתוכן